به بانکوک خوش آمدید!

به بانکوک خوش آمدید!

پایتخت زنده و پرجنب و جوش تایلند پر از صداها، مناطق دیدنی، هیجان و سرگرمی های بی پایان برای مسافران و توریست ها است و اگر با فرهنگ شهر بانکوک آشنا نشوید انگارکه کشور تایلند را ندیده اید. شب فروشگاه ها و مراکز خرید فعال این شهر باعث می شود تا حد امکان از حضورتان در بانکوک لذت ببرید. رود خانه ی چائو فرایا از کناره ی این شهر می گذرد. در این شهر ساختمان هایی وجود دارند که ترکیب شگفت انگیزی از معابد و کاخ ها می باشند. مناظر فریبنده، ساختمان های پر زرق و برق و هیجان در هر گوشه و کنار این شهر وجود دارد. مردم این شهر بسیار مهمان نوازند. چانه زدن در فروشگاه های کنار خیابان، غذا خوردن در رستوران های هاکر استال(۱) و سوار شدن بر موتور های تاک تاک(۲) از جمله کارهای مشترکی است که مردم در طول روز انجام می دهند.

 1. Hawker stall
 2. Tuk tuk rides

 

مناظر بانکوک

یادتان نرود تا معبد بودای طلایی را ببینید. معماری زیبا با جزییات پیچیده از ویژگی های بارز استادکاران تایلندی است.

از سواری های شهربازی دریم ورلد(۳) ( سرزمین رویا ) لذت ببرید. با دیدن نمایش اکشن هالیوود در زمین های تزیین شده با آن مجسمه های شگفت انگیز و روستای تایلندی ها قطعا تعجب می کنید.

قایق رانی کنید، از میان باغستان ها بگذرید و از اتمسفر بازار شناور(۴) لذت ببرید. از پارک گل رز بانکوک که نشان دهنده ی نوع خاصی از طراحی فضای سنتی روستایی تایلندی است نیز حتما بازدید کنید.

خوردن شام در کشتی تفریحی(۵) را تجربه کنید. از رستوران بین المللی تایلندی در حالیکه بر روی کشتی تفریحی در رودخانه ی افسانه مانند چائو فرایا هستید و نور های درخشان را در کناره ی آبراهه نظاره می کنید لذت ببرید.

روز کاملی را با خانواده ی خود در تور جهانی سافاری به مقصد باغ وحش تایلند بگذرانید. نمایش دلفین ها، نمایش بوکس اورانگوتان، نمایش شیر دریایی و نمایش ببر سفید و دیگر نمایش ها از جذابیت های این پارک هستند.

 1. Dream world
 2. Damneon Saduak
 3. Shangri-La horizon

 

تجربه های بانکوک

– بانکوک معابد و پرستش گاه های گوناگون خیره کننده ای را در خود جای داده است. وات ارون (۶) معروف به معبد طلوع در لبه ی رودخانه ی چائوفرایا قرار دارد و از طرف شرق رودخانه مخصوصا هنگام غروب آفتاب بهتر دیده می شود.

– بانکوک برای خرید مکان بسیار مناسبی است. از اجناس ارزان قیمت در بازار سرپوشیده ام بی کی (۷) گرفته تا کالاهای مد روز در مرکز خرید سنترال ورلد(۸) و فروشگاه سیام پاراگن (۹)، همه و همه در این شهر وجود دارد.

– روش ودستور آشپزی تایلندی ها در سراسر جهان مطرح است. محدوده انتخاب وسیعی برای کسانی که عاشق غذا هستند وجود دارد – از دستفروش ها گرفته تا رستوران های عالی و باکیفیت.

– ماساژ پا و ماساژ تایلندی را از دست ندهید. قیمت ارزانی دارند.

– سیستم حمل و نقل قطاری بی تی اس (۱۰) سریع ترین و آسان ترین راه برای گشتن دور شهر بانکوک می باشد که در دو مسیر حرکت می کند. خط(۱۱) و خط(۱۲) – که محدوده ی مرکز تجاری بانکوک و تقریبا تمام شهر را به هم وصل می کند.

 

 1. Wat Arun
 2. MBK
 3. Central World
 4. Siam Paragon
 5. BTS
 6. The Sukhumvit
 7. Silom

 

برچسب ها: