به تایلند خوش آمدید!

به تایلند خوش آمدید!

تایلند

تایلند معروف به سرزمین هزاران لبخند با نخل هایی که بر روی خطی ازسواحل روشن و چشم نوازش کشیده شده اند، مجسمه های بلند قامت بودای طلایی، کاخ ها و معابد مقدس، جنگل های بارانی انبوه، یک تقویم فرهنگی زنده به همراه غذا هایی جهانی و جزایر استوایی تبدیل به یکی از پرطرفدارترین کشور های جهان شده است.

 

بهترین زمان برای سفر به تایلند

شما می توانید تایلند را در تمام طول سال ببینید اما بهترین زمان برای سفر به این کشور زیبا فصول خشک و خنک می باشد یعنی بین ماه نوامبر( آذر ) تا اوایل آوریل ( فروردین ). اساسا و به طور کلی، آب و هوای این سرزمین به سه دسته تقسیم می شود: هوای بارانی بین ماه های می تا اکتبر( اردیبهشت تا مهر). هوای خنک بین ماه های نوامبر تا فوریه( آبان تا بهمن) و هوای گرم بین ماه های مارچ تا می( اسفند تا اردیبهشت ). با این حال این احتمال وجود دارد که بین فصول سال این آب و هوا متغیر باشد.برای مثال در نواحی شمالی مخصوصا مناطق جنگلی هوا بسیار سرد و در جزایر غربی و جنوبی هوا خیلی گرم شود.

 

تجربه ها

از تپه های شمالی و جنگل های انبوه گرفته تا سواحل شگفت انگیز جنوب و شلوغی و هیجان موجود در شهر بانکوک، همه و همه تایلند را به یک کشور منحصر به فرد تبدیل کرده است.

-برای فرار از گرما و شلوغی از میان جنگل های بارانی باستانی عبور کرده و به چیانگ مای شهری در شمال غربی تایلند بروید.

-هیچ سفری به تایلند بدون خوردن غذاهای جهانی اش کامل نیست. غذاهایی داغ، تند، تازه و خوشمزه که در هر رستورانی در گوشه و کنار خیابان می توانید آن ها را پیدا کنید.

-جشن های ماه کامل در کو فانگان تایلند را نیز از دست ندهید.

 

برچسب ها: