به پوکت خوش آمدید!

به پوکت خوش آمدید!

بزرگ ترین جزیره کشور تایلند در ۸۶۰ کیلومتری جنوب بانکوک واقع شده است. پوکت، یک تفریگاه واقعی مروارید دریای آندامان تایلند، دارای فرهنگ متمایزی است جایی که فرهنگ پرتغالی ها و چینی ها با فرهنگ و رسومات مردم بومی دریانورد آن منطقه با نام چائو نام(۱) ادغام شده است. جزیره پوکت مکان ایده آلی برای خانواده ها، زوج های جوان و علاقه مندان به ورزش های آبی است. این جزیره پر از فعالیت ها، تجربه های رمانتیک و عاشقانه، مراکز خرید و غذاهای خوشمره است.

مناظر دیدنی پوکت

نیم روزی را به سافاری پارک ۵ در۱ (۲) پوکت اختصاص دهید و فیل سواری هیجان انگیزی را تجربه کنید. حتی می توانید بر روی گاوهای کشاورزان محلی آن منطقه که در زمین های برنج کار میکنند سوار شوید و طرز تهیه جانگل گرین کری( از غذاهای تایلند) را یاد بگیرید و  اینکه ببینید میمون ها چگونه از درختان نخل نارگیل می چینند و هم چنین دیدن نمایش بوکس محلی تایلندی را نیز از دست ندهید.

سوار قایق محلی چینی (۳) شوید. روستای معروف کوه پان یی(۴) را ببینید. از مناظر مهیج این منطقه لذت ببریدو در آب های شفاف دریای آندامان شنا کنید.

برای صید مروارید های دریای آندامان قایق سواری با کایاک را در این دریا تجربه کنید. راهنمایان با تجربه ای کایاک ها را به سوی غارهای تاریخی می رانند که از زیباترین تجربه هایی است که می توانید تصور کنید. دنیایی دست نخورده، که میلیون ها سال پیش طبیعت آن را آفریده است.

روز کاملی را برای دیدن زیبایی طبیعی موجود در کوه فی فی (۵) و کوه کای (۶) در نظر بگیرید. در دریای تمیز و شفاف پوکت شنا کنید. بازدید از خلیج معروف مایا (۷) فراموش نشود. قطعا با دیدن آن و غار وایکینگ ها (۸)شگفت زده خواهید شد.

 تجربه های پوکت

-در طول اقامتتان در پوکت حتما به خلیج فانگ نگا (۹) سر بزنید. در این خلیج تقریبا نزدیک به چهل جزیره وجود دارد که مستقیما از آب ها سربرآوردند. این ناحیه پر از مرداب، غار و درختان مانگرو است که یک راهنمای تور باتجربه شما را همراهی می کند تا خیالتان از اینکه دیدن چیزی را ازدست دهید راحت باشد.

-وات چلونگ (۱۰) که بزرگ ترین و یکی از پربازدید ترین معابد بودایی در پوکت می باشد را ببینید. این پرستشگاه در اوایل قرن نوزدهم ساخته شد که دیوار های آن با نقاشی و تصویرگری های زیبایی از بودا تزیین شده است.

– حتما به ساحل پاتونگ(۱۱) که شب های پرجنب و جوشی دارد سری بزنید.

 

 1. Chao Nam
 2. ۵ in 1 safari
 3. Phand Nga by June Bahtra
 4. Koh Panyi
 5. Koh Phi Phi
 6. Koh Kai
 7. Maya Bay
 8. Viking
 9. Phang Nga bay
 10. Wat Chlong
 11. Patong
برچسب ها: